خدمات شارژ کپسول آتش نشانی یکی از نکاتی بسیار مهم می باشد که نیازمند آن است که هر چند وقت یک بار این کار انجام شود. هر کپسول اطفا حریق دارای دستگاه های شارژ مختلفی است که شارژ کردن آن بر عهده متصدی دستگاه می باشد. عملیات تست و بازدید هر کپسول روش های مخصوص خود را دارد و نحوه آنها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با تیم رهاورد همراه باشید در مورد خدمات و قیمت شارژ کپسول آتش نشانی توضیحاتی دهیم.

شارژ کپسول آتش نشانی تهران

همه ی خاموش کننده ها اعم از انواع مختلف آن مثل کپسول های پودری، فوم، گاز و مایع باید دارای یک سری ویژگیهای مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفاء حریق استفاده نمود. یکی از این ویژگیها فشار داخل محفظه میباشد که باید حدود ۷atm یا ۱۰۰psi باشد، علاوه بر این باید برد پرتاب حداقل بین ۲ تا ۷ متر باشد تا از نزدیکی بیش از حد به آتش هنگام عملیات اطفاء حریق جلوگیری شود. همه ی کپسول های آتش نشانی دارای درصد راندمان هستند. راندمان در خاموش کننده ها به مقدار باقی مانده از مواد داخل محفظه پس از استفاده از دستگاه میباشد. ۱۵ درصد از مواد درون محفظه خاموش کننده های پودری و ۵ درصد از مواد داخل محفظه سایر کپسولها، تخلیه نشده و درون محفظه باقی می مانند.

برای سرعت و زمان تخلیه کپسول نیز دارای استاندارد جهانی میباشد، زمان تخلیه کپسولها نباید کوتاه باشد و فردی که از کپسول استفاده میکند، باید زمان کافی برای اطفاء کامل حریق داشته باشد. هرچه این زمان کمتر باشد امکان برگشت شعله های آتش بیشتر است.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

معمولا کپسول های پودری باید سالانه یا هر ۲ سال یکبار شارژ شوند و دیگر کپسول ها بسته به نوعشان زمان شارژ آنها مشخص میشود. دقت داشته باشید که باید تاریخ شارژ قبلی و شارژ بعدی روی محفظه توسط یک برچسب قرارگرفته باشد تا مصرف کننده از تاریخ دقیق شارژ بعدی اطلاع داشته باشد. خاموش کننده های پودری باید ماهانه چک و بررسی شوند، این بررسی شامل چک کردن سیلندر،‌ مهره ها،‌ کارتریج و ظاهر محفظه میباشد.

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی معمولی

وزن کپسول هزینه گاز و اجرت هزینه پودر جمع کل (تومان)
۱ کیلویی ۱۰.۰۰۰ ۵.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰
۲ کیلویی ۱۳.۰۰۰ ۱۰.۰۰۰ ۲۳.۰۰۰
۳ کیلویی ۱۷.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۳۲.۰۰۰
۴ کیلویی ۲۲.۰۰۰ ۲۰.۰۰۰ ۴۲.۰۰۰
۶ کیلویی ۲۸.۰۰۰ ۳۰.۰۰۰ ۵۸.۰۰۰
۱۲ کیلو گرمی ۳۶.۰۰۰ ۶۰.۰۰۰ ۹۶.۰۰۰
۲۵ کیلو گرمی ۷۵.۰۰۰ ۱۲۵.۰۰۰ ۲۰۰.۰۰۰
۵۰ کیلو گرمی ۱۰۰.۰۰۰ ۲۵۰.۰۰۰ ۳۵۰.۰۰۰
۱۰۰ کیلو گرمی ۱۴۰.۰۰۰ ۵۰۰.۰۰۰ ۶۴۰.۰۰۰
۲۵۰ کیلو گرمی ۲۵۰.۰۰۰ ۱.۲۵۰.۰۰۰ ۱.۵۰۰.۰۰۰

 

برای اطلاع دقیق و قیمت روز هزینه شارژ کپسول آتش نشانی می توانید با شماره های ۰۹۱۲۱۵۷۴۲۲۵ – ۰۹۱۲۶۶۰۴۰۰۱ – ۰۲۱۶۶۷۳۱۱۲۲ تماس بگیرید.

بالای ۵ کپسول ، سرویس حمل و نقش در تهران و کرج رایگان می باشد.

شارژ کپسول آتش نشانی CO2

در قسمت زیر میتوانید هزینه شارژ کپسول آتش نشانی ۹۸ دی اکسید کربن مشاهده نمایید : کپسولهای گاز CO2 هر ۶ ماه یکبار باید بررسی شوند. لیست تعرفه شارژ دی اکسید کربن نیز در ادامه می توانید مشاهده کنید

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی co2

وزن کپسول اطفا حریق قیمت گاز اجرت شارژ کپسول جمع کل (تومان)
۲ کیلو گرمی ۷.۸۰۰ ۱۲.۰۰۰ ۱۹.۸۰۰
۳ کیلو گرمی ۱۱.۷۰۰ ۱۴.۰۰۰ ۲۵.۷۰۰
۴ کیلو گرمی ۱۵.۶۰۰ ۱۶.۰۰۰ ۳۱.۶۰۰
۵ کیلو گرمی ۱۹.۵۰۰ ۱۸.۰۰۰ ۳۷.۵۰۰
۶ کیلو گرمی ۲۳.۴۰۰ ۲۸.۰۰۰ ۵۱.۴۰۰
۱۰ کیلو گرمی ۳۹.۰۰۰ ۳۰.۰۰۰ ۶۹.۰۰۰
۱۲ کیلو گرمی ۴۶.۸۰۰ ۳۸.۰۰۰ ۸۴.۸۰۰
۳۰ کیلو گرمی ۱۱۷.۰۰۰ ۶۰.۰۰۰ ۱۷۷.۰۰۰
۶ لیتری آب و گاز ۱۰.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۲۵.۰۰۰
۱۰ لیتری آب و گاز ۱۰.۰۰۰ ۲۰.۰۰۰ ۳۰.۰۰۰
۵۰ لیتری آب و گاز ۲۲۵.۰۰۰ ۶۰.۰۰۰ ۸۲.۵۰۰

در هنگام شارژ حتما تست هیدرو استاتیک را برای خاموش کننده تان انجام دهید. ( بخش تست کپسول آتش نشانی را مطالعه کنید ) تست هیدرواستاتیک روشی است که برای تست و اطمینان از استحکام و نشت برای مخازن تحت فشار مانند خطوط لوله، سیستمهای لوله کشی، سیلندرهای گاز، دیگهای بخار و تانکهای سوخت انجام داده میشود. در این تست با فشاری که دو برابر فشار عمل قدرت دارد محفظه را بررسی میکنند و در نهایت،‌یک گواهی سلامت فنی به شما تحویل داده میشود.

برای خرید کپسول آتش نشانی و یا شارژ آن میتوانید با شماره تلفن های بالا تماس حاصل کنید و یا به آدرس : تهران، خیابان امام خمینی، کوچه جهانگردی، پاساژ چهانگردی،طبقه اول واحد ۱۵ مراجعه کنید.

فراموش نکنید که خاموش کننده ها را به صورت چشمی بازرسی کنید و نقاط جوشکاری را بررسی کنید، وجود هر گونه ترک و عوامل غیرطبیعی بر روی بدنه باید بررسی شود تا در هنگام بروز حوادث مشکل آفرین نباشد. هزینه شارژ کپسول آتش نشانی تهران

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی ۹۸

در صورتی که نیاز به خدمات شارژ کپسول اطفا حریق تهران دارید می توانید همین حالا با بخش فروش رهاورد تماس گرفته و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید، هزینه حمل و نقل کپسول ها در تهران رایگان می باشد. بعد از شارژ حتما میزان درجه مشخص شده روی کارتریج را بررسی کنید. اگر در شرایط آب و هوایی خاصی زندگی میکنید، مثلا آب و هوای محل زندگیتان مرطوب است باید کپسولها را در مدت زمان کوتاه تری بررسی کنید. بیاد داشته باشید که آب و هوا بر عملکرد خاموش کننده تاثیرگذار است.

نکات ایمنی شارژ کپسول اطفا حریق

  • اگر حتی یک بار پس از شارژ از کپسول استفاده کردید، باید مجددا آن را شارژ کنید. به هیچ وجه این مورد را دست کم نگیرید چرا که با کاهش مواد درون محفظه زمان تخلیه آن نیز کاهش می یابد، همچنین با کاهش مواد داخل محفظه قدرت و شدت پرتاب مواد نیز کاهش می یابد که این موضوع میتواند در هنگام بروز حوادث مشکل آفرین باشد.
  • پلمپ روی شیر ضامن باید براحتی باز شود. پلمپ حتما باید بررسی شود، در صورتی که پلمپ روی محصول باز شده باشد باید در مورد آن کپسول تحقیق شود تا مورد استفاده قرارنگرفته باشد.
  • در صورتی که خاموش کننده دارای زنگ زدگی، لک و ترک در قسمتهای جوشکاری یا روی بدنه داشت باید حتما هنگام سرویس یا شارژ نسبت به رفع آن اقدام شود.
  • توجه داشته باشید که پس از شارژ ،‌ کپسول باید وزن شود و مقدار آن با وزن استاندارد جهانی برابر باشد. هنگام تحویل کپسول باید یک برچسب که نحوه استفاده از دستگاه را شرح میدهد، روکش پلاستیکی دور محفظه و یک برچسب که تاریخ دقیق آخرین شارژ و تاریخ شارژ بعدی را نمایش میدهد به آن متصل باشد.