کپسول آتش نشانی CO2

خاموش کننده ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای آتش سوزی های خاص خود کاربرد موثرتری دارند که باید هر فرد اطلاعات عمومی در این زمینه را داشته باشد. یکی از کپسول های خاص که امروزه برای اطفا حریق از آن استفاده می شود، کپسول آتش نشانی CO2 یا دی اکسید کربن است. این سری از کپسول ها برای خاموش کردن حریق برق و دستگاه های الکتریکی و هر کجا که جریان الکتریسیته برقرار باشد استفاده می شوند.

نمایش 1–16 از 64 نتیجه

 • arrow_drop_down آیا کپسول های آتش نشانی برق نیاز به شارژ و بازدید سالانه دارند؟
  بله، زیرا بر اثر انقباض و انبساط تراکم گاز در داخل سیلندر صورت می‌گیرد. در نتیجه کپسول خالی شده و در هنگام بروز حادثه، کاربردی ندارد.
 • arrow_drop_down آیا وزن کپسول CO2 شامل سیلندر نیز می‌شود؟
  خیر، برچسب روی بدنه کپسول، نشان دهنده وزن گاز داخل سیلندر است.
 • arrow_drop_down علت تفاوت قیمت خاموش کننده های CO2 چیست؟
  موارد گوناگونی در تفاوت قیمت کپسول آتش نشانی برق تاثیر گذارند. داشتن نشان استاندارد، تاییدیه از شرکت نفت، به همراه کیفیت سیلندر و شیر و شیلنگ به کار رفته در کپسول همگی در تفاوت قیمت ها اثر گذارند.
 • arrow_drop_down آیا کپسول اطفا حریق برق برای تمامی کلاس های آتش سوزی کاربرد دارد؟
  بله، می‌توان از این خاموش کننده ها برای تمامی موارد و انواع حریق استفاده کرد. اما به دلیل اینکه آسیب رسانی را به حداقل می‌رسانند، برای لوازم برقی و الکتریکی بیشتر استفاده می‌شوند.
 • arrow_drop_down استفاده از کپسول کربن دی اکسید در چه مواقعی خطرناک است؟
  به دلیل اینکه این خاموش کننده دارای گاز CO2 می‌باشد، امکان خفگی برای افراد حاضر در محل وجود دارد. از این رو بسیار تاکید می‌شود زمانی که افراد در محل حادثه حضور دارند، از کپسول های برق برای اطفا حریق در اتاق های کوچک و بسته و همچنین محیط هایی که تهویه کم و نامناسب دارند، استفاده نشود.