اجزای کپسول آتش نشانی

همانطور که میدانید کپسول آتش نشانی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است : آشنایی با اجزای کپسول آتش نشانی که به طور کلی این قسمت ها شامل : ضامن ، لوله لاستیکی ،اهرم ، دستگیره ، لایه پلاستیکی  ، لوله خروج و سر لوله کف ساز می باشد.هر کپسول آتش نشانی دارای یک بدنه به صورت استوانه ای می باشد که جنس آن از نوع فولاد بوده که با آب یا یک نوع ماده مهار کننده آتش مانند دی اکسید کربن پر شده‌اند.همچنین در کپسول های آتش نشانی با فشار اهرمی که در بالای کپسول قرار داده شده است میتوانید موادی که در کپسول وجود دارد را به سمت آتش با فشار بسیاز بالایی برسانید و آتش را خاموش کنید.

آشنایی با اجزای کپسول آتش نشانی

همانطور که گفته شد کپسول های آتش نشانی شامل یک مخزن است که توسط یک لوله به قسمت بالایی کپسول متصل شده است که یک شیر فنری شکل راه ارتباطی لوله و دهانه خروجی کپسول آتش نشانی تعبیه شده که باعث بسته شدن آن میشود. در بالای مخزن مواد مهار کننده آتش ، سیلندر کوچکی نیز وجود دارد که با گاز دی اکسید کربن فشرده شده پر شده ‌که برای جلوگیری از انتشار گاز کربن دی اکسید آن یک شیر به کار رفته است.

اما به ضامن و اهرم کپسول های آتش نشانی میرسیم که در تمام کپسول های آتش نشانی استفاده شده است و در هنگام نیاز به یک کپسول باید با کشیدن ضامن و فشار دادن اهرمی که در آن قرار داده شده از آن استفاده کنید ، که با فشار دادن اهرم کپسول مسیر خروجی کپسول باز شده و گاز فشرده ای که در آن قرار دارد آزاد میشود که با شدت بسیاز زیادی از مخزن خارج میشود.

نکته : همچنین لازم به ذکر است که برای دتسرسی آسان و سریع در زمان نیاز به کپسول  بهتر است آن را در جای مشخص و مناسبی قرار داده و نصب کنید  و همیشه از شارژ کپسول های آتش نشانی نیز اطمینان حاصل کنید تا در زمان استفاده از آن به مشکل بر نخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.