نصب کپسول آتش نشانی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه بسیار زیادی شود محل نصب کپسول آتش نشانی است که در مواقع اظطراری بسیار کمک میکند ، همانطور که میدانید اگر کپسول در محل مناسبی نصب شود در مواقع حساس میتواند کمک ما کند و اما اگر به درستی و به صورت صحیح در جا و مکان مناسب نصب نشود میتواند فاجعه به بار بیارد و دسترسی به آن سخت باشد. در ادامه با رهاورد همراه باشید تا در مورد نکات محل نصب کپسول آتش نشانی صجبت کنیم بدانید که چه نکاتی را باید رعایت کنید.

برای انتخاب بهترین محل نصب کپسول آتش نشانی به نکات زیر باید توجه بسیاری داشت :

نصب صحیح کپسول آتش نشانی

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

  • با توجه به استاندارد NFPA ارتفاع نصب خاموش کننده ها به این گونه است که کپسول های با وزن کمتر از 40 پوند (18 کیلو گرم) باید به گونه ای نصب شوند که سر خاموش کننده حداکثر در ارتفاع بالای 1.5 متر از سطح زمین قرار گیرند.
  • خاموش کننده هایی که وزن آنها بیش از 40 پوند ( 18 کلیو گرم ) است باید به گونه ای نصب شوند که سر خاموش کنند حداکثر در ارتفاع بالای 1 متر از سطح زمین قرار گیرد.
  • کپسول در معرض دید و در نزدیکی ورودی و خروجی ها نصب شود.
  • در مکانی نصب شود که آسیب فیزیکی به کپسول وارد نشود.
  • سیلندر نباید در فضای باز و در تابش مستقیم نور خورشید و یا برف و باران قرار گیرد.
  • درفضای دور از مواد مخاطره آمیز نصب شود.
  • توزیع به صورت یکنواخت انجام شود تا دسترسی یکسانی در مواقع اضطراری به آنها داشته باشیم.
  • حتما دستور استفاده از کپسول را در کنار خوده کپسول نصب شده باشد.
  • به طور مرتب سالیانه آنرا شارژ کرده و کپسول سرویس شود.
  • زمانی که خاموش کننده بر روی دیوار نصب میشود حتما باید از بسته های مخصوص استفاده شود.

نصب صحیح کپسول

نکات ایمنی نصب خاموش کننده حریق

نکات ایمنی در محل نصب کپسول آتش نشانی چیست ؟ توجه داشته باشید که تنها با خرید یک کپسول اطفا حریق شما از مخاطرات آتش سوزی در امان نخواهید بود. توجه به شارژ (که باید به صورت سالانه یا دوسال یکبار با توجه به نوع کپسول انجام شود) و تست دوره ای آن و اهمیت به نصب اصولی در مکان مناسب می توانید ضریب ایمنی شما را و اطرافیان را بالا ببرد.

همچنین باید به طرز استفاده از کپسول آشنایی کامل داشته باشید و سایرین را نیز آموزش دهید. یکی از مسائل مهم دیگر نیز شناخت انواع کپسول اطفا حریق است. حتما باید بدانید که چه کپسولی برای چه نوع آتش سوزی مورد استفاده قرار میگرد. برای آشنایی بیشتر مقاله ی انواع کپسول آتشنشانی را مطالعه کنید.

استاندارد نصب کپسول آتش نشانی

امیدواریم که این پست برای شما مخاطبین عزیز مفید بوده و از آن استفاده کرده باشید، در صورتی که قصد خرید کپسول آتش نشانی و یا دیگر تجهیزات ایمنی را دارید می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی رهاورد هم اکنون اقدام کرده و خرید خود را به صورت اینترنتی در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.