درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی خوب همونطور که در پست های قبلی در مورد اجزای مختلف کپسول آتش نشانی صحبت کردیم در این مطلب می خواهیم در مورد درجه خاموش کننده ها صحبت کنیم تا در مورد ضرورت استفاده یا اطلاع از درجه کپسول آتش نشانی به شما توضیحاتی دهیم.
زمانی که شما به یک درجه خاموش کننده نگاه می کنید این قطعه به وسیله فشار سنج گازی که در کپسول وجود دارد را به شما نشان می دهد و به زبان ساده تر می توان گفت که در جه کپسول آتش نشانی میزان گاز موجود در کپسول را برای شما مشخص میکند.
موبایل استفاده از درجه کپسول بیشتر برای کپسول های پودر و گاز استفاده می‌شد ولی کم کم به خاطره مزایای این قطعه تقریباً در تمام خاموش کننده ها این قطعه استفاده می شود.

درجه خاموش کننده حریق

این قطعه به شما کمک می کند که زمان شارژ و سالم بودن کپسول را متوجه شوید که حتی شما را از پر بودن بیش از حد نیز آگاه می کند.
وقتی درجه در قسمت سبز رنگ قرار دارد به این معنا است که خاموش کننده شما به طور کامل و صحیح شارژ شده و قسمت قرمز به شما این را نشان می‌دهد که شما باید در اولین فرصت کپسول خود را شارژ کرده و یا به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید.

قسمت دیگری که درجه کپسول آتش نشانی وجود دارد over charge به شما نشان می دهد که کپسول و خاموش کننده شما بیش از حد شارژ شده و برای سرویس دهی شما باید حتماً کپسول خود را به نمایندگی ها و شرکت های مجاز ببرید.

 

اما خوب است بدانید که فشار سنج ها و درجه های خاموش کننده ها به چند دسته تقسیم می شوند. همانطور که میدانید انواع فشارسنج ها و درجه ها برای کپسول ها وجود دارد می توان برای مثال به فشارسنج دیافراگمی اشاره کرد. و فشار سنج کپسولی که هر کدام در شرایط مختلفی استفاده می شوند. فشار سنج دیگر هم به اسم بوردونی وجود دارد که می‌تواند فشارهای بسیار بالا را به راحتی و با دقت بالا نشان دهد. استفاده از این فشارسنج نیز گسترده بوده و در اکثر کپسول ها و خاموش کننده ها نصب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.