اسپرینکلر Hi Fog

سوالات متداول
  • arrow_drop_downتفاوت اسپرینکلر Hi Fog با مدل های معمولی چیست؟
    خاموش کننده های رایج آب را به صورت قطره ای بروی آتش می‌پاشند، ولی در مدل های Hi Fog، آب به شکل مه به اطراف پاشیده شده که علاوه بر خاموش کردن آتش، سبب مصرف کمتر آب نیز می‌شود.
  • arrow_drop_downآیا می‌توان از خاموش کننده های مه آب ( Water Mist ) در همه‌ی ساختمان ها استفاده کرد؟
    بلی، خاموش کننده های مه آب به دلیل استفاده از لوله های باریک تز می‌توانند به راحتی در تمامی مکان ها ( حتی ساختمان‌هایی که حفظ زیبایی در آنها اهمیت دارند ) نصب و مورد استفاده قرار گیرند.
4.5/5 - (2 امتیاز)

سیستم اطفا حریق مه آب توسط کمپانی فنلاندی Marioff corporation  ابداع شده است. پایه سیستم Hi-Fog حذف دودها و گاز های مضر تولید شده توسط آتش و همچنین خاموش کردن حریق می باشد. اسپرینکلر های Hi Fog تنها از آب استفاده می‌کنند، در نتیجه مانند دیگر مواد شیمیایی، در هنگام استفاده برای انسان زیان آور نیستند. همچنین همانند عامل های خاموش کننده دیگر نظیر فوم، نیازی به تمیز کاری محیط بعد از عملیات اطفا ندارند.

 

اسپرینکلرهای hi fog

این سیستم نوین اطفا حریق نسبت به دیگر موارد مشابه مورد استفاده در اماکن عمومی، منازل و اداره ها برای خاموشی آتش مزایای زیادی داشته که همین نکته سبب رشد روزافزون علاقه مندان و شرکت های ایمنی برای استفاده از این محصول شده است. از مهمترین ویژگی های اسپرینکلر Hi Fog می‌توان به نکات زیر اشاره کرد

کمترین میزان خسارت و قطعی

با کنترل سرعت و خاموشی سریع آتش، و استفاده از آب به عنوان تنها ماده خاموش کننده، Hi-Fog می‌تواند میزان صدمات و قطعی را کاهش دهد. زمانی که بقیه سیستم ها نیاز به شارژ شدن مجدد و یا سرویس شدن پس از هر بار استفاده دارند، Hi Fog آماده فعالیت دوباره بدون معطلی است البته تا زمانی که دسترسی به آب همیشه فراهم باشد.

شروع به کار بی درنگ :

این نوع از اسپرینکلر ها یک محدوده دمایی دارند که وقتی دما به نقطه مورد نظر برسد فعال شده و سبب شکسته شدن حباب شیشه ای می‌شود. این مدل خاموش کننده ها زمانی که حریق را تشخیص دهند سریعا فعال شده و تا زمانی که آتش به تازگی رخ داده باشد، از شیوع و گسترش آن جلوگیری می‌کند.

ایمن برای مردم و محیط :

خاموش کننده های Hi-Fog از مه آب، به عنوان عامل بازدارنده و خاموش کننده حریق به تنهایی استفاده می‌کنند، که کاملا برای افراد و محیط بی خطر است. فعال شدن سیستم نیازمند تخلیه یا بسته شدن محیط نیست، و افراد می‌توانند در هنگام تخلیه آب به راحتی وارد محدوده شوند. این کار هیچ ریسک جانی برای انسان ها نداشته و موجب تاثیرگذاری منفی در عملیات اطفا نمی‌شود.

خنک کنندگی اسپرینکلر Hi Fog

این سیستم با ایجاد مه آب( Water Mist )، اکسیژن را از روی آتش جابجا می‌کند که همین امر موجب خفگی و خاموشی حریق می‌شود. همچنین سبب خنک کنندگی محیط اطراف شده و از پراکندگی یا روشن شدن دوباره حریق جلوگیری می‌کند.

طراحی اسپرینکلر Hi Fog

به لطف لوله کشی های دراز و باریک، پمپ های به هم متصل، تانکر های کوچک آب و همچنین اسپرینکلر ها و سری های اسپری مجزا، نصب Hi-Fog در ساختمان های در حال ساخت و مکان هایی که در حال بازسازی هستند آسان می‌باشد.

ایده آل برای مکان هایی که فاقد سرویس های شهری هستند!

سیستم پمپ انتقال گاز Hi-Fog می‌توانند به صورت مستقل کار کند. یک سیستم مستقل به برق مرکزی، آب شهری و یا حتی به مخزن های بزرگ آب نیازی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *