کپسول آتش نشانی پودر و گاز

کپسول آتش نشانی پودر و گاز همان طور که از اسم آنها مشخص می باشد با مواد پودری حریق را مهار می کنند. این خاموش کننده حاوی مقداری پودر هستند که توسط گاز ازت یا گاز دی اکسید کربن به بیرون پرتاب می شود. فشار گاز کپسول ها را باید سالانه یا هر ۲ سال یکبار بررسی نمود و در صورت نیاز اقدام به شارژ کپسول آتش نشانی نمود. برای این منظور عقربه ی فشار سنج در بالای کپسول تعبیه شده است که باید محدوده ی سبز رنگ را نمایش دهد.

خاموش کننده‌ پودر و گاز

به طور کلی خاموش کننده‌ پودر و گاز مخلوطی از گرد مواد شیمیایی بوده که باعث می شود آتش را خفه کند که باعث خاموشی آتش میشود. در گذشته این خاموش کننده‌را درون قوطی با اشکال مختلفی میریختند و در زمان بروز آتش محتویات را روی آتش میریختند اما مشکل این جا بود که پرتاب دست یک انسان بسیار کمتر از فشار خاموش کننده‌ها بود.

این خاموش کننده ها از یک استوانه فلزی و یک شلنگ تشکیل شده اند. بالای کپسول نیز یک اهرم وجود دارد که با فشار دادن اهرم پودر به وسلیه ی فشار گاز از درون آن خارج می شود.

خرید کپسول آتش نشانی پودر و گاز تهران

کپسول پودر و گاز دیگری که برای خاموش کردن تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی از آن استفاده می شود، از ویژگی های این کپسول های می توان به قابلیت بالای خنک کنندگی، خفه کنندگی حریق، رقیق کنندگی اکسیژن و عدم رسانا بودن اشاره کرد.

توجه کنید با توجه به اینکه این کپسول ها از ترکیب گاز دی اکسید کربن برای مهار حریق استفاده می کنند نباید از آن برای فردی که دچار سوختگی شده است استفاده کرد. زیرا باعث خفگی مسدوم می شود.

برای خرید و اطلاع از قیمت کپسول های آتش نشانی پودری می توانید به بخش فروشگاه موسسه ایمنی و آتش نشانی رهاورد مراجعه کنید.

نمایش 1–16 از 32 نتیجه