ماشین آتش نشانی

خودروی آتش نشانی یکی از تجهیزات مهم و حیاتی برای آتش نشانان است. جالب است بدانید که ایده ی ابداع ماشین های آتش نشانی به یونان باستان بر میگردد و در گذشته از سگ ها به عنوان آژیر خطر استفاده می کردند. امروزه شکل و امکانات آن بسیار پیشرفته شده است و سریعترین و پیشرفته ترین ماشین آتش نشانی دارای پیشرانه ی جت بوده که سرعتی بالای ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

این ماشین ها قادرند با توجه به نیاز آب را به صورت پودر تبدیل و با قدرت فوق العاده ای پرتاب کنند. و برخی از ماشین ها نیز به جای آب از کف ( فوم اطفا حریق ) استفاده می کنند.

اجاره ماشین آتش نشانی

برخی از ماشین هایی که به عموم مردم به عنوان آتش نشان می شناسند ، به هیچ وجه ماشین آتش نشان نیستند و تنها ماشین حمل نردبان یا TDA هستند که پست آنها یک نردبان بزرگ نصب شده است. و نکته ی جالبی که در مورد آنها وجود دارد این است که برخی از آنها ۲ راننده دارند که با توجه به بزرگ بودن حجم آن این گونه طراحی شده است. و راننده ی دوم در انتهای ماشین وظیفه ی هدایت چرخ های عقب را دارد. این نردبان های آتش نشانی قادر هستند تا در بادهای شدید ( تا ۸۰ کیلومتر در ساعت ) به کار خود ادامه دهند.

اطلاعات بیشتر در سایت ویکی پدیا مطالعه کنید.

خودروی آتش نشانی نسل آینده

در این ویدئو پیش طراحی یک ماشین نسل آینده را مشاهده می کنید که تفاوت بسیاری با ماشین های آتش نشانی حال حاضر دارد. اگر چه این مدل با تکنولوژی روز کمی تفاوت دارد اما با پیشرفت سریع و چشمگیر تکنولوژی می توان امیدوار بود که به زودی شاهد وجود همچین تجهیزاتی در شهر های مدرن باشیم و فراموش نکنیم که تمام تجهیزات حال حاضر نیز زمانی برای بشریت رویا بوده و اکنون ما از دستاوردهای گذشتگان بهره مند شده ایم.

نمایش دادن همه 3 نتیجه