گرچه هنوز از مواد هالوژنه در تجهیزات آتش نشانی استفاده میشود اما این مواد به لایه اوزون صدمه میزنند و به همین دلیل استفاده از این مواد ممنوع میباشد. خرید کپسول آتش نشانی هالوژنه در تهران به طور کلی در کپسول آتش نشانی هالوژنه از دو ماده به نامهای متان و اتان بعنوان مواد پایه استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این مواد میتوان به وزن آن اشاره کرد که حدوداً ۴ الی ۵ برابر از هوا سنگین تر هستند و به سرعت مانند یک لایه روی آتش می‌آید و مانع رسیدن اکسیژن به آتش میشود و در نتیجه باعث اطفای حریق میشود. این مواد هالوژنه در داخل سیلندر به صورت مایع هستند و در محیط به صورت گاز میباشد.

از کپسول آتش نشانی هالوژنه میتوان در کلاس‌های مختلف آتش سوزی استفاده کرد مخصوصا برای وسایل الکتریکی که گزینه بسیار خوبی میباشد. عامل‌های فشار این نوع از کپسول‌های آتش نشانی ۱) فشار هوا ۲) فشار گاز داخل کارتریج ۳) فشار درونی خود ماده میباشد.

خرید کپسول آتش نشانی هالوژنه در تهران

انواع خاموش کننده‌های هالوژنه به شرح زیر میباشد :

۱) نوع سقفی که به صورت اتوماتیک عمل می‌کند .

۲) نوع بولینگی یا شیشه ای که با پرتاب در داخل حریق باعث اطفای حریق میشود ۳) نوع استوانه ای

نوع سقفی این خاموش کننده‌ها در سه ظرفیت‌ ۳، ۹، ۱۲ کیلویی ساخته میشود و بطور اتوماتیک عمل می‌کند و همچنین با توجه به نام این نوع، به سقف نصب میشوند و راه خروج مایع با شیشه کوچکی که شامل مواد شیمیایی میباشد بسته می‌شود و در زمان آتش سوزی حرارت ناشی از آتش به شیشه مورد نظر رسیده و در نتیجه ماده داخل شیشه منبسط میشود و اصطلاحا انفجاری رخ میدهد که این مواد را روی آتش میریزد و به صورت یک لایه بر روی آتش مینشیند و باعث خفه شدن آتش میشود