از ضروری ترین لوازم در خودرو های مختلف از قطار گرفته تا اتوبوس و مترو کپسول آتش نشانی خودرو است که وجود آن در هر نوع وسیله نقلیه ای از اوجب واجبات است . آتش سوزی می تواند بسیار خطرناک و حادثه آفرین باشد و می تواند به دلایل مختلفی مانند نشت بنزین یا حرارت بیش از حد موتور اتفاق بیافتد . در ایالات متحده آمریکا از هر هشت مرگی که بر اثر آتش سوزی اتفاق می افتد یک مرگ ناشی از آتش سوزی  است که همین موضوع می تواند اهمیت استفاده از خاموش کننده در ماشین را به تنهایی نشان دهد .

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی خودرو

خاموش کننده حریق ماشین باعث می شود تا اگر آتش سوزی اتفاق بیافتد راننده بتواند خونسردی خود را حفظ کرده و به سرعت از گسترش آتش جلوگیری کند . انواع مختلفی دارند و استفاده از آنها بسته به منشا آتش ایجاد شده داردو باید با توجه به نوع آتش سوزی از یکی از مدل های کپسول استفاده نمود . اکثر آتش سوزی هایی که در خودرو ها اتفاق می افتد به دلیل آتش گرفتن موتور یا سیم کشی های آن است و در هر صورت وجود آن برای خاموش کردن حریق بسیار ضروری است.

قیمت کپسول آتش نشانی خودرو

خرید کپسول آتش نشانی خودرو در تهران

جهت خرید کپسول آتش نشانی خودرو در تهران و سراسر کشور میتوانید همین حالا با واحد فروش موسسه ایمنی و آتش نشانی رهاورد تماس بگیرید ، همچنین برای خرید های بالاتر از ۳۰۰ هزار تومان میتوانید یک کپسول اطفا حریق ماشین رایگان به عنوان تخفیف دریافت نمایید.

استاندارد خاموش کننده حریق ماشین

با توجه به اینکه باید وزن کپسول های آتش نشانی به گونه ای باشد که بتواند به راحتی در ماشین های مختلف جا گیرد و بتوان به راحتی از آن استفاده نمود معمولا توصیه می شود که خاموش کننده حریق ماشین یک یا دو کیلویی در ماشین استفاده شود و کپسول هایی که حاوی پودر خشک هستند بهترین خاموش کننده انتخاب برای ماشین ها به شمار می روند چرا که از آنها می توان در مقابل آتش سوزی های ناشی از سوخت و مواد الکتریکی و آتش سوزی هایی ناشی از لباس یا صندلی ها استفاده نمود .