کپسول آتش نشانی خودرو

از ضروری ترین لوازم در خودرو های مختلف از قطار گرفته تا اتوبوس و مترو کپسول آتش نشانی خودرو است که وجود آن در هر نوع وسیله نقلیه ای از اوجب واجبات است . آتش سوزی می تواند بسیار خطرناک و حادثه آفرین باشد و می تواند به دلایل مختلفی مانند نشت بنزین یا حرارت بیش از حد موتور اتفاق بیافتد . در ایالات متحده آمریکا از هر هشت مرگی که بر اثر آتش سوزی اتفاق می افتد یک مرگ ناشی از آتش سوزی  است که همین موضوع می تواند اهمیت استفاده از خاموش کننده در ماشین را به تنهایی نشان دهد .

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی خودرو

خاموش کننده حریق ماشین باعث می شود تا اگر آتش سوزی اتفاق بیافتد راننده بتواند خونسردی خود را حفظ کرده و به سرعت از گسترش آتش جلوگیری کند . انواع مختلفی دارند و استفاده از آنها بسته به منشا آتش ایجاد شده داردو باید با توجه به نوع آتش سوزی از یکی از مدل های کپسول استفاده نمود . اکثر آتش سوزی هایی که در خودرو ها اتفاق می افتد به دلیل آتش گرفتن موتور یا سیم کشی های آن است و در هر صورت وجود آن برای خاموش کردن حریق بسیار ضروری است.

قیمت کپسول آتش نشانی خودرو

خرید کپسول آتش نشانی خودرو در تهران

جهت خرید کپسول آتش نشانی خودرو در تهران و سراسر کشور میتوانید همین حالا با واحد فروش موسسه ایمنی و آتش نشانی رهاورد تماس بگیرید ، همچنین برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان میتوانید یک کپسول اطفا حریق ماشین رایگان به عنوان تخفیف دریافت نمایید.

استاندارد خاموش کننده حریق ماشین

با توجه به اینکه باید وزن کپسول های آتش نشانی به گونه ای باشد که بتواند به راحتی در ماشین های مختلف جا گیرد و بتوان به راحتی از آن استفاده نمود معمولا توصیه می شود که خاموش کننده حریق ماشین یک یا دو کیلویی در ماشین استفاده شود و کپسول هایی که حاوی پودر خشک هستند بهترین خاموش کننده انتخاب برای ماشین ها به شمار می روند چرا که از آنها می توان در مقابل آتش سوزی های ناشی از سوخت و مواد الکتریکی و آتش سوزی هایی ناشی از لباس یا صندلی ها استفاده نمود .

بهترین محل نصب کپسول در خودرو کجاست.

یکی از خطرناک ترین وضعیت هایی که ممکن است مردم در هنگام رانندگی با آن مواجه شود و آتش گرفتن خودرو می باشد که البته کمتر نیز پیش می آید که این اتفاق بیفتد اما باید برای جلوگیری از این اتفاق و یا پیشگیری آن یک کپسول آتش نشانی مناسب خود را در ماشین داشته باشیم.

بهترین نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی و انتخاب محل مناسب برای کپسول در خودرو این است که شما باید این گزینه را در نظر بگیرید که کپسول باید در نزدیکترین محل به شما قرار بگیرد که حداقل حدود کمتر از یک متر و یک دست از شما فاصله داشته باشد چرا که اگر حادثه ای رخ دهد شما باید بتوانید در سریع ترین زمان کپسول دسترسی داشته باشید و از آن بتوانید استفاده کنید بهترین مکان هم می‌توان گفت زیر صندلی شاگرد و زیر داشبورد آن را قرار داد. اما بهترین کپسول که می تواند برای خود را در نظر گرفت چه کپسولی است. به طور کلی میتوان کپسول آتش نشانی پودر و گاز بهترین گزینه برای خودرو ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.