کپسول آتش نشانی CO2
4.8 (95.24%) 21 votes

چندی پیش طی مقاله‌ای که در سایت رهاورد منتشر شد به بررسی یکی از انواع خاموش کننده‌ها در تجهیزات آتش نشانی به نام خاموش کننده‌های پودر و گاز اشاره کردیم که عامل فشار پرتاب ترکیبات پودری گاز CO2 میباشد و میتوانید این مطلب را به طور کامل مطالعه فرمایید. در ادامه مطلب با بررسی کپسول آتش نشانی CO2 همراه ما باشید.

کپسول آتش نشانی CO2

کپسول آتش نشانی CO2 با توجه به اینکه تنها محتویاتش گاز CO2 میباشد به خوبی میتواند برای اطفای حریق مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی چون این گاز غیر قابل اشتعال، بدون بو، خنثی و غیر سمی است و همچنین دارای جریان الکتریسیته نمیباشد. از مهمترین ویژگی گاز CO2 میتوان به وزن آن اشاره کرد که یک ونیم برابر هوا می‌باشد و به همین خاطر زمان آتش‌سوزی به عنوان یک لایه کامل روی آتش سوار میشود و باعث خفه شدن آتش میشود.

در واقع حجم سیلندر خاموش کننده گازی CO2 ، گاز CO2 میباشد که تحت فشار ۶۰-۵۵ اتمسفر ( PSI ۹۰۰-۸۰۰ ) بصورت مایع درآمده و در سیلندر قرار میگیرد.  انواع دستی این نوع از خاموش کننده‌ها ظرفیت‌ ۱ تا ۶ کیلوگرم ( ۱۲-۲ پوند ) دارند و اگر در ظرفیت‌های بیشتر تولید شوند به صورت چرخ دار و یا دستگاه‌های ثابت اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرند.

موارد استفاده از کپسول آتش نشانی CO2

از این نوع خاموش کننده‌ها به دلیل اینکه اثری از خود به جای نمیگذارند بیشتر در فضاهای سر بسته، برای اطفاء حریق‌های کلاس B و C و همینطور برای وسایل الکتریکی و دستگاه‌های کامپیوتری بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. خاموش کننده گازی CO2 قابل کنترل میباشد و هر یک پوند گاز CO۲ مایع، در صورت آزاد شدن ۸ فوت مکعب گاز تولید میکند که با توجه به شدت خنک کنندگی خود توانایی مقابله با آتش ۱۱۰- فارنهایت را دارد.

خرید کپسول آتش نشانی CO2

چنانچه قصد خرید کپسول آتش نشانی گاز CO2 را دارید می توانید همین حالا از طریق فروشگاه اینترنتی رهاورد سفارش خود را ثبت کرده و خرید خود را اینترنتی انجام دهید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *