پیدا کردن کپسول آتش نشانی مناسب منزل یکی از دغدغه های همیشگی مردم هنگام خرید کپسول آتش نشانی است . از جمله وسایل ضروری که باید در خانه ای وجود داشته باشد کپسول آتش نشانی می باشد . کپسول های آتش نشانی نوع های مختلفی دارند و مناسب ترین انها برای استفاده در منازل کپسول هایی است که حاوی دی اکسید کربن باشند چرا که دی اکسید کربن می تواند بر اکسیژن غلبه کرده و آتش را به سرعت خاموش کند . علاوه بر این موضوع با توجه به سمی نبودن این گاز هیچ گونه ایجاد ضرری بر مواد غذایی موجود در منزل شما نمی کند و از همه مهم تر اینکه جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد .

بهترین کپسول آتش نشانی مناسب آپارتمان منزل

البته از کپسول های آتش نشانی کف نیز می توان برای خاموش کردن آتش در منازل استفاده نمود . این کپسول ها که دارای سولفات آلومینیوم و بی کربنات سدیم هستند در دماهای بالاتر از ۷۰ درجه سانتی گراد دی اکسید کربن آزاد می کنند که منجر به خاموش شدن آتش می شود .

البته توجه داشته باشید انتخاب کپسول مناسب تنها بخشی از خاموش کردن آتش به شمار می رود و شما باید کار با این کپسول ها را نیز به خوبی فرا بگیرید چرا که در غیر این صورت نه تنها نمی توانید آتش را مهار کنید بلکه ممکن است باعث گسترش آتش نیز بشوید . به عنوان مثال در آتش سوزی هایی که توسط وسایل الکتریکی اتفاق می افتند به هیچ عنوان برای خاموش کردن آنها نباید از آب استفاده کنید چرا که آب با عبور جریان برق باعث گسترده شدن آتش می شود .

قیمت خاموش کننده حریق مناسب منزل

در کنار نکات ذکر شده چند مورد دیگر را نیز باید مد نظر داشته باشید . نکته اول اینکه کپسول آتش نشانی باید در مکان مناسبی نصب شود که دسترسی به آن آسان باشد . نکته دوم اینکه برای کپسول خود ار محافظ و درب مخصوص استفاده کنید و در خانه کپسول هایی را خریداری کنید که حمل آنها راحت باشد . نکته پایایی اینکه همیشه از شارژ کپسول اطمینان حاصل کنید تا همیشه در مقابل خطرات آتش سوزی بتوانید از وسایل خود حفاظت کنید .