کپسول آتش نشانی مناسب منزل

پیدا کردن کپسول آتش نشانی مناسب منزل یکی از دغدغه های همیشگی مردم هنگام خرید کپسول آتش نشانی است . از جمله وسایل ضروری که باید در خانه ای وجود داشته باشد کپسول می باشد. کپسول های آتش نشانی نوع های مختلفی دارند و مناسب ترین انها برای استفاده در منازل کپسول هایی است که حاوی دی اکسید کربن باشند چرا که دی اکسید کربن می تواند بر اکسیژن غلبه کرده و آتش را به سرعت خاموش کند . علاوه بر این موضوع با توجه به سمی نبودن این گاز هیچ گونه ایجاد ضرری بر مواد غذایی موجود در منزل شما نمی کند و از همه مهم تر اینکه جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد .

کپسول آتش نشانی خانگی

همانطور که میدانید هر ساله در اخبار و جاهای مختلف حتما می بینید که ، آتش سوزی در منازل تعداد زیادی تلفات بر جا می گذارد. اما دلیل این اتفاق چیست ؟ آیا می شود از این آتش سوزی ها و حوادث پیشگری کرد ؟ از دلایل آن می توان به عدم رعایت اصول ایمنی و عدم آگاهی استفاده از تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق در منازل می باشد. به همین دلیل هم در این مطلب برای شما مناسب ترین خاموش کننده مناسب منزل را معرفی کرده و نحوه استفاده و دیگر توضیحات را خدمت شما ارائه می دهید.

کپسول آتش نشانی کف مناسب منزل

البته از کپسول های آتش نشانی کف نیز می توان برای خاموش کردن آتش در منازل استفاده نمود . این کپسول ها که دارای سولفات آلومینیوم و بی کربنات سدیم هستند در دماهای بالاتر از 70 درجه سانتی گراد دی اکسید کربن آزاد می کنند که منجر به خاموش شدن آتش می شود .

البته توجه داشته باشید انتخاب کپسول مناسب تنها بخشی از خاموش کردن آتش به شمار می رود و شما باید کار با این کپسول ها را نیز به خوبی فرا بگیرید چرا که در غیر این صورت نه تنها نمی توانید آتش را مهار کنید بلکه ممکن است باعث گسترش آتش نیز بشوید . به عنوان مثال در آتش سوزی هایی که توسط وسایل الکتریکی اتفاق می افتند به هیچ عنوان برای خاموش کردن آنها نباید از آب استفاده کنید چرا که آب با عبور جریان برق باعث گسترده شدن آتش می شود .

کدام خاموش کننده برای منزل مناسب است ؟

خب این سوال خیلی ها خواهد بود ، باید بگوییم کپسول های مختلفی بر اساس محتویات مواد خاموش کننده وجود دارد که هر کدام از آنها برای خاموش کردن یک آتش خاص قابل استفاده می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا برای خاموش کردن انواع آتش در منزل به شما کاربران توضیحاتی دهیم.

کپسول آتش شانی مناسب اتاق خواب

برای اتاق همانطور که می دانید معمولا در آن از چوب ، موکت ، فرش و مبل استفاده می شود . معمولا برای خاموش کردن این نوع آتش کپسول های آب و کاز مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود ، همانطر که از اسم آن مشخص است این کپسول حاوی آب می باشد و باید دقت داشته باشید که این خاموش کننده برای خاموش کرده آتش هایی که در اثر الکتریسته و مایعات مانند الکل شکل گرفته ، مناسب نمی باشد و استفاده از آن در این موارد می تواند خطر ساز باشد. برای استفاده از این نوع آتش سوزی های می توانید از کپسول حاوی فوم استفاده کنید.

خاموش کننده مناسب آشپزخانه

در آشپزخانه ها معمولا مواد خوراکی و مواد غذایی می باشد ، کپسول مناسب برای خاموش کردن این مواد کپسول های حاوی مواد شیمیایی می باشد که حاوی مواد بی کربانات پتاسیم می باشد که در دمای بالا به دی اکسید کربن تبدیل میشود که باعث میشود اکسیژن به آتش نرسد و در نتیجه آتش خاموش شود.

کپسول آتشنشانی مخصوص پارکینگ

در پارکینگ ها معمولا آتش سوزی هایی شکل میگیرد که در آن آتش سوزی بر اثر مایعات و الکتریسیته شکل میگیرد . شما برای خاموش کردن این نوع آتش ها می توانید از خاموش کننده co2 کربن دی اکسید استفاده کنید.

پخش کپسول آتش نشانی مناسب منزل

در کنار نکات ذکر شده چند مورد دیگر را نیز باید مد نظر داشته باشید . نکته اول اینکه کپسول آتش نشانی مناسب منزل باید در مکان مناسبی نصب شود که دسترسی به آن آسان باشد . نکته دوم اینکه برای کپسول خود ار محافظ و درب مخصوص استفاده کنید و در خانه کپسول هایی را خریداری کنید که حمل آنها راحت باشد . نکته پایایی اینکه همیشه از شارژ کپسول اطمینان حاصل کنید تا همیشه در مقابل خطرات آتش سوزی بتوانید از وسایل خود حفاظت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.