کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارند که بسته به نوع آتش سوزی باید از آنها استفاده نمود . به آتشی که ناشی از جریان الکتریسیته باشد آتش کلاس C یا آتش سوزی های برقی گفته می شود که به دلایل مختلف نظیر سیم برق آسیب دیده ، ورود بیش از حد برق و یا بار الکتریکی به وجود می آید .

به طور کلی در هر مکانی که سیم کشی برق وجود داشته باشد استعداد به وجود آمدن این نوع آتش وجود دارد . برای خاموش کردن این آتش نمی توان از آب یا کپسول فوم استفاده نمود چرا که با توجه به اینه آب رسانای جریان برق است می تواند به جای خاموش کردن باعث گسترده تر شدن آتش شود به همین دلیل برای خاموش کردن آتش نوع C  باید از کپسول های مخصوص یعنی ” کپسول آتش نشانی برق ”  استفاده نمود.

خرید بهترین کپسول آتش نشانی برق

البته توجه داشته باشید در صورتی که ماده سوختنی از منبع برق جدا شود آتش نوع C از بین رفته و به آتش نوع A تبدیل می شود و می توان از سایر کپسول ها برای خاموش کردن آنها استفاده نمود ولی در صورت متصل بودن منبع برق به آتش باید حتما از کپسول های مخصوص استفاده نمود . کپسول های خاموش کننده کلاس C بهترین انتخاب برای خاموش کردن آتش ناشی از جریان برق است.

برای مهار حریق کلاس C باید یکی از سه عومل ایجاد آتش یعنی اکسیژن ، حرارت و ماده سوختنی حذف شود . بهترین کپسول های خاموش کنند دی اکسید کربن با توجه به اینکه اکسیژن را از آتش حذف می کنند می توانند باعث سرد شدن آتش و مهار آنها شوند .البته توجه داشته باشید که کپسول آتش نشانی از هر نوعی که باشد اگر آموزش درست استفاده کردن از آن را ندیده باشید نه تنها در خاموش کردن آتش به شما کمکی نمی کند بلکه باعث گسترش بیشتر آتش می شود .