کلاه آتش نشانی یک وسیله حفاظتی برای سر و گردن است که آتش نشان ها از آن در زمان عملیات استفاده می کنند.

احتمال ایجاد خطر برای آتش نشانان

آتش نشانان در هنگام عملیات نجات و اطفاء حریق در معرض خطرات بسیاری قرار دارند.در حریق احتمال ایجاد انفجار گاز وجود دارد. ممکن است در محلی که حریق ایجاد شده است مواد قابل انفجار دیگری وجود داشته باشد از جمله مواد رنگی مثل تینر و یا بنزین و یا الکل و یا هر مایع قابل انفجار دیگری،انفجار هر کدام از موادی که ممکن است در محل حریق باشد خطرات زیادی را برای آتش نشانان ایجاد خواهد نمود.استفاده از پوشش مناسب در بالا بردن ضریب امنیت این از جان گذشتگان تاثیر مستقیم و مهمی دارد.

ضرورت استفاده از کلاه آتش نشانی

یکی از نقاط بسیار حساس بدن سر و گردن و صورت و اجزای آن است. برای حفاظت و امنیت آتش نشانها استفاده از یک کلاه ایمنی مناسب بسیار ضروری بوده و در تمام دنیا سعی می شود از این قسمت خوب حفاظت گردد.آتش نشانی که وارد عملیات شده است ممکن است سوای بر آتش با انفجار هم برخورد داشته باشد، و یا بر اثر ریزش قسمتی از مکان آتش گرفته دچار ضربه به نواحی مختلف بدن از جمله سر و گردن قرار گیرد، و یا بر اثر انفجار شیء ای با شدت به سمت صورت و چشم پرتاب گردد.پس یک کلاه باید بتواند آتش نشان را در برابر آتش، انفجار، ضربه، دود و اشعه های مختلف و….. محافظت نماید.

جنس کلاه آتش نشانی

از نوعی کامپوزیت که در برابر آتش و فشار و ضربه مقاوم است ساخته می شود و البت از جنس ای بی اس بسیار ارجح تر است.داخل آن نیز باید از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و سبب ایمنی آتش نشان گردد. در پشت سر کلاه پارچه ای از الیاف نسوز قرار دارد که به آن آلوبست یا پارامید می گویند که وظیفه آن نیز حفاظت است.

خرید آنلاین کلاه آتشنشانی

در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید کلاه آتش نشانی و یا ثبت سفارش و یا استعلام قیمت شما می توانید با شماره تلفن ۶۶۷۳۱۱۲۲-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.