زمان شارژ کپسول آتش نشانی
4.5 (90%) 2 votes

کپسول آتش نشانی یکی از ضروری ترین وسایل ایمنی است که باید در تمام منزل ها وجود داشته باشد اما داشتن این کپسول به تنهایی کافی نیست و باید به طور صحیح از آن نگه داری کنید تا کپسول شما همیشه آماده به کار باشد . یکی از مهم ترین بحث های نگهداری از کپسول های آتش نشانی شارژ آنها می باشد و باید همواره زمان شارژ کپسول آتش نشانی را مد نظر داشته باشید .

بهترین زمان شارژ کپسول آتش نشانی

بهترین زمان برای شارژ مجدد کپسول های آتش نشانی زمانی است که به تازگی از آن استفاده کرده باشید . البته اگر از از کپسول خود بیش از یک سال استفاده نکرده باشید نیز باید آن را به کارگاه های مطمئن سپرده تا پس از تخلیه کامل پودرهای آن مجددا کپسول آتش نشانی شما را شارژ نمایند .

فقط باید توجه داشته باشید که در هنگام شارژ مجدد از همان نوع پودری که سازنده کپسول توصیه کرده است استفاده کنید چرا که در غیر این صورت خطرات گوناگونی نظیر انفجار می تواند برای کپسول شما به وجود بیاید .

توجه : حتی اگر از از کپسول خود استفاده نکرده باشید نیز باید آن را سالانه به کارگاه های مطمئن سپرده تا پس از تخلیه کامل پودرهای آن مجددا کپسول شما را شارژ نمایند.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی

به طور معمول زمان شارژ کپسول آتش نشانی بر روی آن درج می شود و اگر شما چند کپسول در خانه خود دارید بهتر است آنها را در زمان های مختلف برای شارژ ببرید و همیشه تعدادی کپسول آماده در خانه یا محل کار خود داشته باشید .

پس از شارژ کپسول با وزن کردن آن از پر بودن کپسول اطمینان حاصل کرده و بعد از شارژ کپسول آتنش نشانی آن را از ضربه دیدن و نور آفتاب حفاظت نمایید . هم چنین حتما توجه داشته باشید که پس از شارژ کپسول آتش نشانی خود کارت شارژ آن را از مسئول شارژ دریافت نموده و همیشه در خانه خود نگهداری کنید .

نگهداری و شارژ کپسول آتش نشانی

با رعایت زمان شارژ کپسول آتش نشانی می توانید این اطمینان را داشته باشید که همواره کپسول های موجود در خانه یا محل کار شما اماده کار هستند و در مواقع اضطراری دچار مشکل نخواهید شد .

شارژ کپسول آتش نشانی در کرج و تهران

جهت شارژ کپسول آتشنشانی می توانید با موسسه ایمنی و آتش نشانی رهاورد تماس گرفته و از قیمت و نحوه شارژ کپسول مطلع شوید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *