زمان استفاده ازکپسول های آتش نشانی

زمان استفاده ازکپسول های آتش نشانی

همانطور که میدانید تنها در لحظات ابتدایی که آتش سوزی خیلی گسترده نشده است میتوان از کپسول های آتش نشانی استفاده کرد ، که بهترین انواع مواد کپسول آتش نشانی کفهای خشک شیمیایی و یا پودر ها می باشند که معمولا بیشتر از کربنات سدیم ، کربنات پتاسیوم و یا مونو آمونیوم فسات تشکیل شده اند که پتاسیم وقتی به دمای ۷۰ درجه سانتی گراد برسد تجزیه میشود و دی اکسید کربن آزاد از خود آزاد میکند که روی آتش را می پوشاند و آن را خفه میکند به باعث خاموش شدن آتش میشود.

همانطور که میدانید کپسول های آتش نشانی مختلفی برای خاموش کردن آتش وجود دارد که هر یک از آنها را باید در زمان مناسب و نسبت به گروه های مناسب از آن استفاده کرد.از کپسول های آتش نشانی بزرگ می واند به به کپسول های چرخدار اشاره کرد و یا ماشین های آتش نشانی که در آتش سوزی های بزرگ از آنها استفاده میشود.

کپسول های آتش نشانی و اجرا تشکیل دهنده آن

کپسول های آتش نشانی دارای استوانه های فلزی محکمی هستند که آنها پر شده از آب ویا ماده ای هستند که خاصیت خفه کنندگی دارند و با فشار اهرم استوانه این ماده با فشاری بسیار زیاد از خاموش کننده و کپسول آتش نشانی خارج میشود ، در بالای سیلن کپسول آتش نشانی یک سیلندر کوچک دیگری وجود دارد که با گاز فشرده ای مانند دی اکسید کربن پر شده است که به وسیله شیر جلوی انتشار دی اکسید کربن را می گیرد.

همچنین روش درست برای استفاده از کپسول های آتش نشانی به این صورت است که شما باید کپسول آتش نشانی را مستقیما روی تمام سوخت بگیرید و کاملا روی تمام سوخت بریزید و اگر فقط شعله را هدفگیری کنید نتیجه مناسب و قابل قبولی حاصل نمیشود. با کپسول آتش نشانی پودر و گار میتوان با گروه بزرگی از آتش سوزی ها همانند پودر شیمیایی معمولی مقابله کرد که برای مبارزه با آتش سوزی نوع B و C مایعات و گاز های قابل اشتعال به کار میرود.

زمان استفاده ازکپسول های آتش نشانی

نویسنده:reza

دسته‌بندی:آموزش, وبلاگ

تاریخ : شهریور ۱۰, ۱۳۹۶