توپ اطفاء حریق

توپ اطفاء حریق : در این مقاله می خواهیم در مورد توپ اطفای حریق صحبت کنیم که چگونه می تواند عامل خاموش شدن آتش شود و چه آتش ها را میتواند خاموش کند. همانطور که میدانید این محصول برعکس کپسول آتش نشانی دارای وزن سبک می باشد که می توان آن را به راحتی حمله کرد
برای بهتر عمل کردن محصول باید در سطح صاف یا اطراف محل در معرض حریق استفاده کرد. محل هایی که مورد استفاده این توپ قرار می گیرد و می تواند آتش را خاموش کند می توان مثال های زیر را برای آن دارد مانند آشپزخانه هتل مراکز خرید پارکینگ صندوق عقب خودرو و غیره نام برد.

توپ خاموش کننده حریق

در زمان اتفاق و وقوع حریق بدون نیاز به حضور افراد به صورت خودکار عمل می کند و آتش را خاموش می کند و از گسترش آن می تواند جلوگیری کند. کاری که شما باید بکنید این است که با مشاهده آتش باید توپ را در درون آن پرتاب کنید شعله باعث فعال شدن توپ خواهد شد.
گوی یا همان توپ اطفاء حریق ای که تجهیزات آتش نشانی مدرن حساب می شود که  نحوه استفاده آن خیلی آسان می باشد به طوری که برای استفاده باید توپ را درون آتش پرتاب کنی که پس از ۳ ثانیه فعال میشود و مواد شیمیایی که در آن است منتشر می شود و باعث خاموش شدن آتش می شود.

توپ خاموش کننده حریق

از مزایای دیگر توپ را می توان به آن اشاره داشت که اگر کسی هم در محل حضور نداشته باشد با شروع آتش سوزی بسیار سریع و با سرعت فعال میشه و صدای مهیبی هم تولید می‌کند که می‌تواند یک آلارم یا یک هشدار باشد برای آتش سوزی. خوب است بدانید که این توپ طول عمر مفید آن ۵ سال می باشد که به هیچ گونه تعمیر و یا شارژی طی ۵ سال نیازی ندارد.

مزایای گوشی ضد حریق

گوی ضد حریق از دیگر مزایای برخوردار است که می تواند از مشکلات خاموش کردن آتش کمک کند از این مزایا می توان به وزن کم آن اشاره کرد که بسیار سبک بوده و وزن آن کمتر از یک و نیم کیلوگرم می باشد که حمل آن برای کودکان نیز می تواند آسان باشد.

همچنین باید بدانید و به این نکته توجه داشته باشید که توپ زمانی شروع فعالیت می‌کند و آتش را خاموش می‌کند که در دمای بالای ۷۰ درجه سانتیگراد قرار بگیرد و در این زمان به صورت خودکار منفجر شده و صدای بسیار زیادی را هم همانطور که گفته شد برای هشدار فعال می‌کند و پودر آتش نشانی که در درون آن قرار دارد در فضای به اندازه ۹ متر مکعب پخش می‌کند که مانع از شیوع آتش شود.

قیمت توپ اطفاء حریق در ایران

قیمت توپ اطفاء حریق در ایران به برند و حجم آن بستگی دارد به این صورت که نمونه آلمانی که از برند معتبر باشد دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر نمونه ها می باشد اما بهتر است شما فراموش نکنید که کیفیت این محصولات یعنی همان توپ اطفاء حریق بسیار خوب استو از طرفی هم نمی‌توان قیمتی برای آن تعیین کرد زیرا نسبت به حجم آن قیمت متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.