تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که میدانید یکی از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی و راه های مقابله با حریق ، جعبه آتش نشانی می باشد که در این جعبه انواع تجهیزات برای خاموش کردن آتش وجود دارد و شما می توانید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی آشنا شوید.

امروزه استفاده از جعبه یا فایرباکس به یکی از مواردی تبدیل شده است که حتما باید در ساختمان ها وجود داشته باشد تا بتوانید مجوز ساخت بگیرید که این از اهمیت بسیار بالای جعبه آتش نشانی را نشان می دهد. حال جدا از بحث اجبار به داشتن آن در ساختمان ها ، داشتن و وجود آن در مواقع ضروری و آتش سوزی بسیار به کمکتان می آید و در زمان اضطراری که دچار سانحه آتش سوزی شود می توانید با کمک تجهیزاتی که داخل جعبه وجود دارد عملیات اطفاء حریق را انجام دهید.

خرید آنلاین جعبه آتش نشانی

معرفی تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

کپسول آتش نشانی :  کپسول های آتش نشانی که امروزه به یکی از کاربردی ترین وسایل و تجهیزات اطفاء حریق تبدیل شده است و تقریبا می توان گفت تمام افراد آشنایی لازم برای استفاده از این ابزار را دارند ، یکی از اصلی ترین تجهیزاتی است که درون جعبه های آتش نشانی وجود دارد. البته همیشه کپسول های آتش نشانی ممکن است داخل جعبه قرار نداشته باشند و وجود آن در جعبه به طراحی سیستم اطفاء حریق ساختمان نیز بستگی دارد.

شیر آلات و کوپلینگ آتش نشانی : شیر آلات و کوپلینک ها فقط در جعبه هایی استفاده می شود که در آنها از قرقره و شیلنگ برزنتی نیز استفاده شده باشد. این تجهیزات نیز به شما این امکان را می دهد تا در آتش سوزی با استفده از کوپلینگ شیلنگ را به کوپلینگ وصل کرده و از آن استفاده نمایید.

تجهیزات شیلنگ و قرقره آتش نشانی در فایرباکس

شیلنگ و قرقره آتش نشانی : قرقره شیلنگی که در جعبه آتش نشانی به کار می رود همانطور که می دانید دو نوع قرقره با شیلنگ وجود دارد . یکی از مدل آن به صورت هوزریلی بوده و دیگر مدل آن به صورت برزنتی می باشد که در ادامه هرکدام به صورت جداگانه برای شما توضیح خواهد داده شد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که شیلنگ و قرقره یک عضو ثابت در جعبه بوده و همیشه در فایرباکس ها وجود دارد.

قرقره و شیلنگ های هوزریلی : جنس و نوع این شیلنگ به صورت پلاستیک است و استفاده از آن بسیار آسان و ساده می باشد و برای آبرسانی خیلی درد سر ندارد. استفاده از این نوع شیلنگ نیازی به آموزش نداشته و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. همچنین قیمت این قرقره و شیلنگ از برزنتی بیشتر بوده و دارای عمر بیشتری هم می باشند.

قرقره و شیلنگ برزنتی : همانطور که از اسم شیلنگ مشخص است جنس و نوع آن از برزنت بوده و برای استفاده از آن بر خلاف هوزریلی نیاز به آموزش دارد و بدون آموزش ممکن است در استقاده از آن به مشکل بر بخورید. آب رسانی آن نیز با استفاده از شیر و کوپلینگ مخصوص انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.